Ledvinky

Děkuju za zájem – VYPRODÁNO 🙂

Potřebovala jsem si koupit cestovní ledvinku, ale nenašla jsem nic, co by mě oslovilo. Všechny měly buď dvacet kapsiček, takže vypadaly jako mikrokrosny, byly moc velké, moc malé, případně neforemné. Snad se nikoho nedotknu, když se přiznám, že nesnáším funkční oblečení a doplňky. (Například jsem nikdy nepochopila, proč je jako většinový úbor v sekci „jógové oblečení“ prezentována podprsenka s legínami, nebo proč se oblékat na kolo do polypropylénového zářivě zeleného overalu s aerodynamickou kapucí, model spermie – viděla jsem předevčírem). Já chápu, že se sama neoblékám jako módní ikona, že neoplývám výrazně dobrým vkusem, že jsem jednou sama šla do Billy v hnědém chlupatém overalu s kapucí á la hlava medvěda, protože jsem byla líná se převlékat (a navíc to bylo na Letné, kde polovina lidí stejně žije jako Lebowski). Taky mám jedny falešné Crocs na pobíhání přes dvůr, které jsem si koupila na nátlak praktického manžela, ale ten má přísně zakázáno mě v nich vyfotit. Když jsem neudržela vnitřní integritu, udržím aspoň image a udělám vše proto, aby mě svět v Crocsech nebo outdoorovém oblečení nezaznamenal.

Nepotřebuju ledvinku s pěti tajnými kapsami, z nepromokavého materiálu, ani s velkým logem výrobce. Chtěla jsem ledvinku na cesty, která je funkční po mém, třeba tím, že má elegantní tvar nedorostlého půlměsíce, semínka kmínu nebo croissantu, je převážně bavlněná, decentní a má barvy, které se snadno kombinují s oblečením nebo které dobře vyniknou na černé (má hlavní cestovní barva). A ještě ji lze nosit z obou stran, na každé straně s různým designem, 2 ledvinky v 1, protože většinou cestuju dlouze a putovně a každý gram se počítá. Zároveň se ale chci i na cestách moci obléknout jednou jednoduše, minimalisticky, jindy se naopak trochu „nastajlovat“, i kdyby jen kvůli pocitu změny. Prostě jsem se rozhodla, že si takovou oboustrannou, dvoustylovou ledvinku ušiju.

A pak jsem se rozjela, nešlo to zastavit, takže kdybyste měli na ledvinku podobné požadavky jako já, můžete si je níže prohlédnout a třeba koupit. Každá z ledvinek je naprostý originál, od každého modelu je jen jeden kus. Během jejich výroby mi k mému překvapení jednotlivé barevné linie neodbytně připomínaly některé moje oblíbené seriálové postavy (jak uvidíte, nejsem ani častý, ale ani náročný divák), a tak každá z barevných linií má svou specifickou náladu podle postavy, kterou je inspirována.

1/ Moira Rose / Schitt’s Creek
Jedna z mých nejoblíbenějších seriálových postav (inspirovaná prý Daphne Guinness v legendárním podání Catherine O’Hara) nosí výhradně černobílé oblečení a všechny její modely jsou na hraně módy a abstraktního umění. Schitt’s Creek je jediný seriál v životě, který jsem viděla dvakrát
a až ho trochu zapomenu, klidně se podívám potřetí.

Moira

Všechny modely Moira jsou z bavlněného kepru, mají černý popruh (buď bavlna, nebo popruhový polyester) a zepředu vypadají takto. Ostatní modely lze koupit v tzv. Basic provedení, tedy zepředu se zipem a zezadu bez jakékoli dekorace, jen s jednobarevnou plochou. Ne však Moiru Rose, protože Moira by žádný model z kategorie Basic nikdy neoblékla. Zezadu tedy vypadají následovně…

Moira #1

480,- Prodáno

Moira #2

480,- Prodáno

Moira #3

480,- Prodáno

Moira #4

Ledvinka je zezadu ze superkvalitního jemňoučkého sametu v barvě pařížské letní noci se vzorem kohoutí stopy. 420,- Prodáno

2/ Cosmo Kramer / Seinfeld
Kramer v podání Michaela Richardse je podle mě jedna z nejlepších grotesek posledních dekád. Bohužel jsem ale seriál nedokoukala. Ostatní postavy byly sice nanicovaté, což bych ještě unesla, protože Kramer by mi za to stál. Nicméně v seriálu je ještě postava George Costanzy, která mi tak strašně lezla na nervy, že jsem to nepřekousla. Kramer je elegantní chaotik s velmi specifickým vkusem i účesem. Tomu odpovídají i vyšívané vzory – jsou elegantní i chaotické zároveň.

Kramer Basic

Všechny ledvinky Kramer jsou z bavlněného kepru a vypadají zepředu takto. Navíc je tato ledvinka i v Basic provedení, tedy se zipem vepředu a jen s jednobarevnou plochou zezadu. Všechny Kramer modely mají černý popruh.

350,- Prodáno

Kramer #1

480,- Prodáno

Kramer #2

480,- Prodáno

Kramer #3

480,- Prodáno

3/ Fleabag / Fleabag
Fleabag je vděčná postava (napsaná i zahraná Phoebe Waller-Bridge), od které lze čekat v podstatě naprosto cokoli, jen ne dokonalost, a u níž prostě není možné nebýt na její straně, i když zrovna skoro všechno pos*rá. Seriál byl původně divadelní one woman show, což si nedokážu představit. Fleabag ledvinka je na dny, kdy nechcete předstírat, že máte víc peněz nebo víc stylu nebo víc zájmu o názor ostatních, než skutečně máte. Její design je lehce off, zásadně nesymetrický, sympaticky nepompézní a přitom trochu divnej.

Fleabag Basic

Všechny ledvinky Fleabag jsou z pevné hrubší bavlny se záměrně lehce nepřesnou barevností, takže látka působí jako mírně opotřebovaná džínovina. Mají tmavě modrý popruh. Zepředu vypadají takto. Navíc je tato ledvinka i v Basic provedení, tedy se zipem vepředu a jen s jednobarevnou plochou zezadu.

350,- Prodáno

Fleabag #1

480,- Prodáno

Fleabag #2

480,- Prodáno

Fleabag #3

480,- Kč Prodáno

4/ Aang / The Last Airbender
Můj nejmilejší animovaný seriál, který doporučuju všem dětem i dospělým (v češtině běžel jako Poslední vládce větru). NEDÍVEJTE SE na stejnojmenný film, který pak podle seriálu natočili, je až zázrakem, jak mimo tento film vůči seriálu je. Aang je poslední „ohýbač vzduchu“, the last airbender. Je veselý, skotačivý, těsně před osvícením a má před sebou obrovský úkol. To hlavní, co z něj čiší, je jistá nevinnost, i když zlobí, a čistota. Ledvinky Aang jsou tedy čistého designu. (Původně jsem o téhle barvě pro sebe vůbec nepřemýšlela, ale když jsem viděla, jak hezky dopadly, přidělala jsem si ji pro sebe taky).

Aang Basic

Všechny ledvinky Aang jsou vyrobené z hutné, leč lehké bavlny, s černým popruhem (buď bavlna, nebo popruhový polyester) a zepředu vypadají takto. Navíc je tato ledvinka i v Basic provedení, tedy se zipem vepředu a jen s jednobarevnou plochou zezadu.

350,- Prodáno

Aang #1

480,- Prodáno

Aang #2

480,- Prodáno

Aang #3

480,- Prodáno

5/ Fermín Romero De Torres / Hřbitov zapomenutých knih
Bohužel se ukázalo, že mám víc ledvinkových modelů, než televizních seriálů, které jsem viděla. Musela jsem tedy sáhnout k postavě ze seriálu knižního od autora Carlose Ruize Zafona. Ta knižní série začíná knihou Stín větru a končí knihou Labyrint duchů a Fermín Romero De Torres se nejvíc objevuje v Nebeský vězeň. Není to úplně čtení pro útlocitné, což já docela jsem, a zvlášť u poslední knihy jsem si chvílemi myslela, že to nedám a knihu budu muset nedočíst, což dělám nerada. Nicméně ty knihy jsou fenomenálními zástupci španělského magického realismu a Fermín funguje jako humorný odlehčovač i v těch nejtemnějších podmínkách, přitom zůstává uzemněný i v těch nejulítlejších okamžicích, ale když je potřeba, umí i vzlétnout. Je to ten tip, co žije dobrodružný život sobě navzdory. Ledvinky Fermín jsou lehce humorné, ale ne praštěné, v mechově zelené barvě, která mi, nevím proč, vyvolává obraz španělského krátkého pánského bolerka.

Fermín Basic

Všechny ledvinky Fermín jsou z bavlněného kepru a vypadají zepředu takto. Navíc je tato ledvinka i v Basic provedení, tedy se zipem vepředu a jen s jednobarevnou plochou zezadu. Všechny modely Fermín mají černý popruh.

350,- Prodáno

Fermín #1

480,- Prodáno

Fermín #2

480,- Prodáno

Fermín #3

480,- Prodáno

Popruh

Všechny ledvinky mají zaklikávací sponu a posuvný popruh, který lze zkrátit nebo prodloužit. Popruhy jsou u jednotlivých ledvinek různě dlouhé, pokud tedy chcete trochu kratší nebo trochu delší v pase než velikost cca M, napište mi v cm, kolik by měl pas ideálně měřit.

DOPRAVA: Ledvinku vám můžu předat buď v Praze v centru nebo blízko centra nebo poslat poštou (v tom případě je k ceně připočítáno 50 Kč na poštovné a balné).

VELIKOST: Do ledvinky se pohodlně vejde peněženka, telefon, klíče, pas, balzám na rty, žvýkačky a podobné drobnosti. Střih je díky záševům 3D z obou stran, takže to není jen sešitá placka.

OBJEDNÁVKY: Pokud se vám některá ledvinka zalíbila, napište mi, prosím email na lauracrowenow(zavináč)gmail.com s názvem a číslem modelu a případně s obvodem pasu v cm. Zbytek domluvíme tam 🙂